20 років з любов'ю до Вас!
Доставка квітів по всьому світу
+380 (352) 52 53 57, +380 (97) 058 95 94 пн-пт: 8.00-20.00, нд: 8.00-18.00
Сьогодні: П'ятниця, 19 Квітня 2024
Троянди завжди розкажуть про ваші почуття - великий асортимент свіжих троянд з України та Еквадору

Галереї

Там лілії цвітуть...

Напевне важко серед квіткового розмаїття знайти настільки давню і на сьогодні таку юну красуню як лілея... Нею захоплювалися поети та письменники епохи середньовіччя, художники зображали її на своїх полотнах поряд з Богородицею, музиканти присвячували їй свої безсмертні шедеври. Проте, в каталогах відомих на той період ботанічних закладів вона посідала за асортиментом одне з останніх місць. Як правило культивувались тільки декілька видових лілій ( l. candidum, l. henryi, l. regale ).

 І тільки наприкінці минулого століття селекціонери всього світу захопилися тонкою селекційною роботою практично з усіма групами цих воістину королівських квітів. На квітковому європейському та американському ринках з`явились сотні нових сортів таких на той час популярних груп як азіатські, трубчасті та східні ( орієнтальні ) гібриди. З великим тріумфом в світі заявили про себе „ Навона ”, „ Вівальді ”, „ Брунелло ” з групи азіатських гібридів, „ Касабланка”, „ Старгейзер”, „ Марко Поло” ( усі належать до орієнтальних гібридів ). До речі вони і до сьогодні являються бажаними гостями в садах квітникарів-любителів, хоча не застраховані від певних недоліків. Так, східним ( орієнтальним ) гібридам для вдалого культивування необхідні кислі грунти ( що створює певні незручності для квітникарів багатьох регіонів ), а красуні „азіатки” на превеликий жаль повністю позбавлені запаху. І тут селекціонери-вчені не розгубились. Почалась інтенсивна міжвидова гібридизація. На початку нового 21 століття світ лілей поповнюється справжніми шедеврами – сортами, що увібрали в себе духмяний аромат орієнтальних ( східних ) гібридів та стійкість і велич популярних трубчатих ( група ОТ – гібриди ), елегантну простоту „азіаток” та „фарфорову” витонченість довго трубчатих ( „лонгіфлорум” ) – групу ЛА. І нарешті, найаристократичніше поєднання – між ліліями „лонгіфлорум” та орієнтальними ( східними ) гібридами – група ЛО-гібриди.

Для усіх сортів цих груп характерними є яскраві, чисті кольори та відтінки, стійкість до несприятливих погодних умов, можливість їхнього культивування на нейтральних грунтах і звичайно ж їхня сила та велич.

Колекція лілей фірми „Ігор” щорічно поповняється новинками з цих дивовижних груп. І сьогодні хочеться розповісти про деякі з сортів, котрі відмінно зарекомендували себе на наших квіткових грядках.

„ Пінк Хевен ” – група ЛО. Лілія до 180 см. висоти. Квіти великі, трубчасті, рожевого кольору з легким приємним ароматом. На одному стеблі розкриває 6-8 квіток.

„ Тріумфатор ” – група ЛО. Лілія до 180 см. висоти. Квіти трубчасті, білі з рожевою горловиною, ароматні. На одному стеблі розкриває до 10 квіток.

„ Мініса ” – група ОТ. Лілія до 170 см. висоти. Квіти великі, широко відкриті, лимонно-жовті з висвітленням до периферії. На одному стеблі розкриває до 6 квіток.

„ Холланд Бюті ” – група ОТ. Лілія до 160 см. висоти. Квіти великі, широко відкриті, яскраво-малиново-червоні з широкою жовтою каймою навколо пелюсток. Розкриває до 8 квіток.

„ Шокінг ” – група ОТ. Лілія до 180 см. висоти. Квіти трубчасті, жовті з малиновим широким мазком по центру пелюстки. Розкриває до 15 квіток.

Свої лілії вирощуємо в добре дренованому грунті на сонячній ділянці, захищеній від північних та західних вітрів. На час цвітіння посадки бажано притіняти спеціальною сіткою для притінення. Грунт необхідно добре замульчувати. Підживлюємо двічі на рік – перший раз навесні повним мінеральним добривом, другий раз – після цвітіння – калійно-фосфорними добривами.

Посадіть в своєму саду лілеї і вони обов’язково віддячать Вам за це!