20 років з любов'ю до Вас!
Доставка квітів по всьому світу
+380 (352) 52 53 57, +380 (97) 058 95 94 пн-пт: 8.00-20.00, нд: 8.00-18.00
Сьогодні: П'ятниця, 19 Квітня 2024
Троянди завжди розкажуть про ваші почуття - великий асортимент свіжих троянд з України та Еквадору

Галереї

Гігантські жоржини

Ті, хто вважає жоржини буденними квітами будуть здивовані, побачивши квітучі кущі сортів групи гігантських. На відносно невеликому ( близько 1,5 м) кущику „сидять” величезні, близько 30 см у діаметрі квіти. Кому важко уявити чи це багато, скажемо, що не кожен жіночий капелюшок є таким великим.

„Кельвін Флудлайт”

Хоч ця група є рідкісною гостею навіть у значних колекціях, а більшість любителів навіть не знають про існування квітів-велетнів, такі сорти з’явилися уже досить давно. Першим був зареєстрований у 1948 р. „Кройдон Джамбо” австралійця Г. Бренда. Небачена досі темно оранжева квітка жоржини мала 25 см у діаметрі . Для того, щоб занести сорт у реєстр довелося створити нову групу АА- гіганти, ( для тих, хто не цікавився проблемами класифікації, скажемо, що всі сорти жоржин поділено на 12 груп, такі як: декоративні, кактусові, помпонні і ін.).

У 1960 році в Нідерландах в саду селекціонера Брайдегума зацвів яскраво-оранжевий з білими кінцями сорт „Холланд Фестиваль”. 1968 рік. Американським селекціонером Дж. Альмандом створено два сорти нової групи АА „Альманд Клейма” та „Альманд Джой”. Квіти насичено бузкові різних відтінків. На сьогоднішній день відомо уже близько півсотні сортів цієї групи.

„Альманд Клейма”

Зацікавившись жоржинами і маючи намір зібрати колекцію, звичайно в першу чергу захопився великоквітковими. Усе виявилося не так просто. Хоч згадки про цю групу були чи не у кожній книзі, садівного матеріалу ніхто не пропонував. Довелося розширити географію пошуку. Листи були відправлені до провідних георгіністів Австралії, Японії, Канади, США, Нової Зеландії, Латвії. Понад сподівання отримав відповіді на кожен лист. Хто надіслав каталоги, хто відповів, що ознайомитися з колекцією і придбати бульби можна лише на місці.

І ось у 2002 році на ділянці розквітли перші мої „гіганти” – яскраво-жовтий „Кельвін Флудлайт”, що і досі залишається моїм улюбленцем і викликає незмінне захоплення гостей; лососево-рожевий „Оттос Тріл” та кремовий „Кафе ау Лайт”. На сьогоднішній день уже зібрано 32 сорти цієї групи ( загальна наша колекція налічує більше 300 сортів). Дуже красивими є новинки світової селекції – темно-лілова квітка французького сорту "Фабулеукс" має 40 см (!) у діаметрі; японський коричнево-оранжевий „Санга” вирізняється незвичайною формою суцвіття; білосніжний новозеландський „Буллс Прайд” має розсічені зовнішні пелюстки.

„Санга”

Жоржини з гігантськими квітами дещо вибагливіші у догляді. Для того, щоб виявилася уся краса сорту, рослини  вирощують лише на добре освітленому місці, на ретельно підготовленій ділянці, захищеній від північних та північно-західних вітрів. Садять їх на відстані не меньше 1,5 м один від одного.

Може трохи розчарую флористів-професіоналів, але використовувати їх квіти у букетах та композиціях дуже складно, тому що вони привертають всю увагу до себе, повністю затьмарюючи інші квіти. Але як прикраса присадибної ділянки їм немає рівних.

Ігор Хорош