20 років з любов'ю до Вас!
Доставка квітів по всьому світу
+380 (352) 52 53 57, +380 (97) 058 95 94 пн-пт: 8.00-20.00, нд: 8.00-18.00
Сьогодні: Понеділок, 25 Вересня 2023

Галереї

В очі дивляться канни

Повзуть по деревах тумани,
Фонтани замовкли в садах.
Одні незворушливі канни
Палають у всіх на очах.

Скільки себе пам’ятаю у другій половині літа у Тернополі квітують канни і екзотична квітка сприймалась як звичне. І лише побачивши колекційну ділянку канн у Нікітському ботанічному саду захопився красою і особливим „ тропічним” шармом рослини.

У Європі канни відомі ще із ХІV століття, але тоді їх вирощували лише в оранжереях, цінуючи красу розкішного листя. На початку минулого століття каннами почали прикрашати ділянки відкритого грунту, тоді ж почалася інтенсивна селекційна робота і було виведено багато чудових сортів. Зараз Європа переживає справжній „канновий бум”.

На жаль на Україні канни ще не набули широкої популярності, хоча багато сортів добре ростуть як на півдні, так і на півночі країни. Гарні колекції зібрані у Нікітському державному ботанічному саду під Ялтою та у Центральному республіканському ботанічному саду АНУ;тут же ведеться селекційна робота з цими рослинами і виведені нові цікаві сорти, в тому числі такі, що рано і рясно цвітуть навіть в умовах холодного літа.

Захопившись каннами вирішив посадити у себе ці дивовижні рослини. Перший сорт – Клара Буіссон із оранжево-червоними квітами і оливково-фіолетовими листками можна було придбати у місцевому зеленому господарстві, але далі виявилося важче. Минуло кілька років перш ніж вдалося зібрати колекцію із 25 кращих сортів. У цьому допомогло добре знайомство із вітчизняними квітникарями; щось привіз із закордонних подорожей; кілька сортів прислали французькі колеги.

В основу садової класифікації канн покладено розмір квітки та забарвлення листя. Залежно від кольору листя розрізняють зеленолисті ( від світло-зеленого до темно-зеленого), темнолисті (від світло-буро-пурпурового до темно-пурпурового) та пістряволисті сорти. Крім того сорти бувають високорослі (вище 150 см), середньорослі (120-150 см) та низькорослі (до 120 см). Найкраще з вітчизняних сортів проявили себе: Подарок Крима – високорослий із малиновими квітами та зеленими листками, Кримскіє Зорі – палево-оранжевий з зеленими листками, Лівадія – малиново-червоний з пурпуровими листками, Салют Победи – яскраво-оранжевий зеленолистий. Із зарубіжних сортів добре акліматизувалися: Америка – темно-червоний з пурпуровими листками, Річард Уолліс – жовті квіти над зеленими листками, Ред Кінг Хамберт – квіти шарлахово-червоні, листки – пурпурові. Дуже цікавими є пістряволисті канни, як наприклад Каспід із оранжевими квітами та зеленими із жовтими прожилками листками, але вони є більш вимогливі до умов вирощування і гірше вдаються у наших умовах.

Завжди вважав, що канна – рослина примхлива, але мій семирічний досвід вирощування цих рослин показав, що при дотриманні певних вимог можна отримати розкішні рослини в умовах західної України. Для канн вибираємо сонячне, захищене від вітру місце із легким, поживним грунтом. Висаджуємо кореневища в першій декаді травня в попередньо підготовані ямки на відстані 50см. одне від одного. На дно кожної ямки насипаємо суміш перегною, дернової землі та піску в співвідношенні 2:1:0,5. Глибина посадки кореневища 20-25 см. До початку бутонізації 2-3 рази проводимо розпушування грунту з одночасним внесенням повного мінерального добрива.

Якщо літо засушливе, поливаємо один раз в тиждень. Приблизно через 2-2,5 місяці канни починають квітнути. Квітуюють канни аж до перших приморозків. Після чого кореневища викопуємо з комом землі, обрізаємо стебла на висоту 15-20 см., просушуємо та вкладаємо в ящики, зверху засипавши їх сухим піском. Ящики складаємо в підвал, де канни успішно зимують при температурі 5-6 градусів тепла.